Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Rekord frekwencji pobity, Polka najszybsza we Wrocławiu

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Po raz kolejny na starcie wrocławskiego półmaratonu stanęła rekordowa liczba zawodników. Tym razem aż 10832 osoby wyruszyły w trasę 6. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu! To o prawie 900 biegaczy więcej, niż w ubiegłym roku. Do mety dotarło łącznie aż 10779 zawodników – według nieoficjalnych wyników.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Jako pierwszy na mecie zameldował się ubiegłoroczny zwycięzca, Mengistu Zelalem z Etiopii, z czasem 1:03:55. Jako drugi finiszował Polak, Szymon Kulka, który ukończył trasę w 1:05:21. Na najniższym stopniu podium stanął Kenijczyk, Cosmas Mutuku Kyeva (1:05:55). W kategorii kobiet najszybsza była Polka: Agnieszka Gortel – Maciuk (1:14:49). Drugie miejsce zajęła Ukrainka, Oleksandra Shafar z czasem 1:15:19, za nią metę przekroczyła Izabela Trzaskalska (1:15:33).

Cały 6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton odbył się w stylistyce disco lat 70, 80 i 90. Muzyczne hity minionych lat towarzyszyły zawodnikom od startu (każda strefa startowa ruszała przy innym utworze wybranym przez biegaczy), przez większość trasy (dzięki przygotowanym punktom z nagłośnieniem), aż do mety. Na szyjach półmaratończyków zawisły medale także w stylistyce disco: w kształcie krasnali w tanecznej pozie, kolorowych spodniach „dzwonach” i z brodą ułożoną w „afro”.

Finisz biegu został wyznaczony ponownie na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu – na trybunie zachodniej zasiadło ponad 4000 kibiców!

Kolejna wielka impreza biegowa we Wrocławiu już we wrześniu: 36. PKO Wrocław Maraton startuje 9.09.2018 r. Tym razem – po raz pierwszy – uczestnicy wyruszą w trasę w miejscu dotychczasowego finiszu: sprzed trybuny zachodniej Stadionu Olimpijskiego. Finisz zostanie również wyznaczony wewnątrz historycznych murów.

Marcin Janiszewski\fot: pol.wroclawmaraton.pl