wywołanie zgodne z linkiem canonical
Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Na Politechnice Wrocławskiej – po pierwszym naborze

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Zakończyła się pierwsza rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia na Politechnice Wrocławskiej. W sumie w systemie rekrutacyjnym zarejestrowało się 12 048 kandydatów. Mieli oni do wyboru 44 kierunki na szesnastu wydziałach, na których przygotowano blisko 8 tys. miejsc.
Na Politechnice Wrocławskiej – po pierwszym naborze

Najpopularniejszym kierunkiem pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce okazała się geodezja i kartografia na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii.

O jeden indeks starało się tam aż sześcioro chętnych.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się także informatyka na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki (5,6 osoby na jedno miejsce) oraz informatyka na Wydziale Informatyki i Zarządzania (5,3 osoby na jedno miejsce).

Równie popularna okazała się inżynieria kwantowa na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki. Jest to kierunek, który po raz pierwszy pojawił się w ofercie naszej uczelni. Osoby, przez które został wybrany, po przyjęciu na studia będą się kształcić m.in. z zakresu spektroskopii atomowej, plazmoniki i nanofotniki, informatyki oraz nanoinżynierii.

Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi w poniedziałek w godzinach popołudniowych. Już od wtorku na odpowiednie dokumenty od osób zakwalifikowanych do przyjęcia będą czekali pracownicy naszego Działu Rekrutacji. Ostateczna lista przyjętych na studia zostanie podana 22 lipca. Dzień później rozpocznie się na Politechnice Wrocławskiej drugi nabór na studia, a ogłoszenie list przyjętych zaplanowano na 28 lipca.

Obecnie na Politechnice Wrocławskiej studiuje ponad 33 tys. osób. W ubiegłym roku kandydaci na studia najchętniej wybierali informatykę, geodezję i kartografię oraz inżynierię biomedyczną.


PWro © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl